Tafeltennis.nu

Er bereiken ons allerlei vragen over de regels binnen het tafeltennis. Bijzondere situaties bespreken we met de scheidsrechterscommissie.

Er bereiken ons allerlei vragen over de regels binnen het tafeltennis. Bijzondere situaties bespreken we met de scheidsrechterscommissie.

Als u ook vragen heeft, kunt u ze sturen naar de redactie.


Vraag
SKF speelt met twee damesteams in de 1ste divisie. Stel dat beide kampioen worden, wordt er dan een promotiewedstrijd gespeeld? Wie speelt dan tegen wie? Datzelfde geldt voor Pecos en Scyedam. Hun eerste herenteams spelen in de eredivise, hun tweede teams in de 1ste divisie. Stel dat Scyedam op de zevende plaats eindigt en eerste wordt in de 1ste divisie, wat zijn dan de reglementen?

Antwoord van de scheidsrechterscommissie
De kern van het antwoord ligt in artikel 39 lid 2 van het Competitiereglement. Dat zegt dat in de eredivisies een lid-vereniging niet meer dan één team kan deelnemen.

Wanneer er een tweede team van een vereniging kampioen wordt in de 1ste divisie geldt HB-besluit D7. De kampioenswedstrijd tussen de kampioenen van de 1ste divisies komt dan te vervallen: de andere kampioen promoveert dan automatisch. Ook de promotie/degradatiewedstrijd ere/1ste divisie komt dan te vervallen, omdat dat een wedstrijd is tegen een team dat niet mag promoveren. De nummer zeven van de eredivisie blijft dan automatisch in de eredivisie.

Dit geldt zowel als er twee teams van dezelfde vereniging kampioen in de 1ste divisie worden (team 2 mag dan niet promoveren) als wanneer er een tweede team kampioen wordt van een vereniging die al een eredivisieteam heeft. En ook als dat team op de zevende plaats eindigt.

Deze regel geldt uiteraard niet als het eerste team van een vereniging degradeert (achtste plaats) uit de eredivisie. Dan kan een tweede team wel promoveren omdat er geen team van die vereniging meer in de eredivisie zit.

De enige situatie die hiermee niet wordt ondervangen is die waarbij een vereniging een team in de eredivisie heeft en zowel het tweede als derde team van die vereniging kampioen in de 1ste divisie worden. In dat (uiterst onwaarschijnlijke) geval zal een aparte beslissing door het Hoofdbestuur worden genomen.